Wycieczki klubowe

Niedzielne wycieczki rowerowe ruszają ze Starego Rynku w Łodzi ul. Zgierska. Zbiórka uczestników o godzinie 9.00
Kalendarz wycieczek
[ zobacz >> ]

Zebrania klubowe

Zebrania klubowe w każdy nieświąteczny czwartek miesiąca w siedzibie PTTK ul. Wigury 12a w Łodzi o godzinie 17.00

Relacje z imprez

Zapraszamy na relacje z imprez turystycznych
[ zobacz >> ]

56 Rajd Urodzinowy Jeziorsko'2012

Tradycyjnie na Rynku Starego Miasta w Łodzi o godzinie 9.00 zebrała sie grupa turystów kolarzy, by udać sie na 56 Urodzinowy Rajd Łódzkiego Klubu Turystów Kolarzy. Przy dobrej pogodzie, bocznymi drogami - zwiedzając atrakcje turystyczne leżące na trasie przejazdu, po przejechaniu 70 km dotarlismy do Ośrodka Żeglarskiego "Rafa" w miejscowości Kościanka nad Zalewem Jeziorsko. Była to baza naszego rajdu.

 

 

Następnego dnia  15.09.2012r. grupa około 40 uczestników prowadzona przez Prezesa pojechała na urodzinowa wycieczkę dookoła Zalewu, osiagnęła przeciwległy brzeg a nad nim miasto Wartę. Spotkaliśmy umówionego przewodnika i spedziliśmy z panią przewodnik kilka godzin na zwiedzaniu zabytków Warty: zespołu klasztornego bernardynek, XVIII w., zespołu klasztornego bernardynów, XV w., kościołów oraz bardzo interesującego Muzeum Miasta i Rzeki Warty, poświęconego w dużej mierze wybitnym postaciom wywodzącym się z miasta Warta m.in. Stanisławowi Skarżyńskiemu – pilotowi, który pokonał Atlantyk na polskiej maszynie RWD-5bis.

 

 

 

 

Po powrocie do Kościanki rozegraliśmy konkursy: Jazdy Żółwiej i Rzutu Dędką do Celu. Rywalizacja była bardzo zacięta, a pierwsze miejsca zajeli...sympatycy klubu z Warszawy. Toast za dalszą pomyślność Klubu wznieśliśmy przy ognisku, piekąc, ze śpiewem kiełbaski. Późnym wieczorem przenieśliśmy sie do sali tanecznej.

Tańce: kółka, węże, kaczuchy, makareny, kankany, przytulańce skończyliśmy prawie o bladym świcie, krótki sen i...pakowanie, na rower i w drogę powrotną. Jak my to wszystko wytrzymaliśmy???

56 Urodzinowy Rajd był bardzo udany, zapraszamy za rok na 57

Wiecej zdjęć [ galeria 1 >> ] i [ galeria 2 >> ]


Tekst: Sławek

Foto: Ewa, Sławek, Ada,